Blog

دوچرخه برقی (Electric Bike / E-Bike)

by همه چیز درباره دوچرخه in سپتامبر 26, 2016

یک دوچرخه الکتریکی و یا در اصطلاح (E-Bike) همان دوچرخه معمولی می‌باشد، اما با اجزای الکتریکی. با این وجود این دوچرخه‌های کاملا در اجزای فرمان، پدال و همچنین در نحوه کاربری کاملا مشابه به دوچرخه‌های معمولی می‌باشند تنها با این تفاوت که دارای اجزای الکتریکی موتور و باتری جهت ذخیره‌سازی انرژی الکتریسیته هستند. البته نباید این دوچرخه‌ها را با یک موتور سیکلت برقی مقایسه کرد چرا که طراحی و هدف از تولید هر یک از آنها کاملا متفاوت است.

E-Bikeها تنها یک دوچرخه معمولی با یک موتور کوچک برای استفاده در مواقع لازم از جمله سراشیبی‌های تند و یا در مسیر نا هموار هستند تا بتوان از انرژی موتور جهت سهولت و افزایش لذت دوچرخه سواری استفاده نمود. در واقع دوچرخه‌های الکتریکی جهت سهولت دوچرخه‌سواری در شرایط ناهموار می‌باشند و نه به معنی جاگزینی برای نیروی انسانی.

101505_1efef
مشخصه بارز در این دوچرخه‌ها، داشتن موتوری است که توسط انرژی ذخیره شده در باتری، شروع به کار می‌کند و به دوچرخه‌سوار در بالا رفتن از تپه‌ها کمک قابل توجهی می‌نماید (البته ناگفته نماند که اجزای الکتریکی موتور و باطری موجود در آنها موجب افزایش وزن این گروه شده‌است).دوچرخه برقی (Electric Bike / E-Bike)

دوچرخه ساز

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *