دوچرخه کوهستان پرشی – دوچرخه‌ساز

Blog

دوچرخه کوهستان پرشی

by همه چیز درباره دوچرخه in سپتامبر 23, 2016

اگر به دنبال شور و هیجان بیشتر در هنگام انجام حرکات آکروباتیک و نمایشی هستید، بی‌شک سری دوچرخه‌های پرشی (Dirt Jump Bike) گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد. دوچرخه‌های پرشی در واقع ترکیبی از، سادگی BMX و استحکام دوچرخه‌های کوهستان می‌باشند که این ترکیب به همراه چرخ‌هایی با سایز 24 و 26 اینچ، عامل سبکی و چابکی دوچرخه و راحتی بیشتر در هنگام انجام حرکات نمایش است (این دوچرخه‌ها را با عبارت Urban and Street Mountain Bike نیز نام‌گذاری می‌کنند).

1333405420
دوچرخه‌سوارانی که علاقمند به انجام حرکات بر روی سکوها و در ارتفاع بلند‌تر هستند، اغلب از دوشاخ‌های (سیستم تعلیق جلو) با دامنه تغییرات بیشتر و بالعکس از دوشاخ با تغییرات کم‌تر برای انجام حرکات در ارتفاع پایین‌تر استفاده می‌کنند اما آنچه که از میزان تغییرات دوشاخ مهم‌تر است مقاومت و استحکام بدنه این دوچرخه‌ها می‌باشد. غالبا این نوع دوچرخه‌ها نیازی به سیستم دنده حرفه‌ای و ترمزهای قویی ندارند.

دوچرخه کوهستان پرشی (Dirt Jump Mountain Bikes)

همانطور که اشاره شد دوچرخه‌های Dirt Jump را می‌توان در واقع مدل بزرگ‌تری از سری دوچرخه‌های BMX دانست که برای انجام حرکات نمایشی در فضای شهری و داخل پارک‌ها مناسب می‌باشند. ساختار بدنه این دوچرخه‌ها به صورت شیبدار از لوله پیشانی دوچرخه تا چرخ‌های عقب کشیده شده است.

1333491621

میزان تغییرات سیستم تعلیق در این مدل 80 تا 130 میلی‌متر است. زین در این مدل در ارتفاع پایین‌تر قرار دارد تا دوچرخه‌سوار در مواقع انجام حرکات آکروباتیک کنترل بیشتر و فرودی آرام‌تری داشته باشد. بیشترین تفاوت آن با دوچرخه‌های کوهستان در سیستم پیشرانه است که از سیستم تک دنده‌ای با طبق قامه‌ای به نسبت کوچکتر ساخته شده و عموما دارای چرخ‌‌هایی در سایز 24 یا 26 اینچ می‌باشد.

دوچرخه ساز

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *